Výběr tryskacího zařízení

Výběr pískovačky

 

Mobilní jednotka, kabina nebo zařízení s odsáváním?

 

Přemýšlíte o nákupu tryskacího zařízení a stále nevíte jaký typ, velikost a výrobce je pro Vás ten pravý? Vždy je vhodné toto rozhodnutí řešit osobně s odborníky, jelikož každý zákazník vyžaduje individuální požadavky.
 
Pro stručný přehled a výběr Vám však postačí náš graf, kterým se následně dostanete k doporučenému zařízení. Upozorňujeme, že je tento výběr pouze orientační.

 

Systém zařízení

Injektorové tryskací jednotky či kabiny jsou vhodné pro jemné tryskací práce za použití převážně lehčích abrazivních materiálů. Princip spočívá v přisávání abrazivního média do ruční pistole (podobné jako fixírka). Více o injektorovém systému? - sekce kabinové a mobilní tryskání.

 

 
  • Výhody
 
Nižší pořizovací náklady
Menší náročnost na stlačený vzduch
  • Nevýhody

 

Nižší účinnost

 

Nelze využít těžká abraziva jako je ocelová drť apod
 
 
Tlakový systém je nejrozšířenější v oblasti mobilních pískovaček a tryskacích kabin. Vynikají svojí účinností a variabilitou. Lze využít pro jemné čištění ale také pro odstraňování hrubých nečistot, rzi a kvalitních barev jako je komaxit apod. Více o tlakovém systému? - sekce kabinové a mobilní tryskání.
 
  • Výhody

 

Vyšší účinnost

Možné využití takřka všech druhů abraziv

  • Nevýhody
 
Vyšší spotřeba stlačeného vzduchu
 

 

 

 

 

 

 

Velikost tryskacího zařízení

Mobilní tryskací jednotka je dodávána v různých velikostech a to od 25l až do 1000l. Velikost zařízení se vždy určuje počtem m2, respektivě velikostí zakázky. Čím větší objem tryskací jednotky tím je cyklus tryskání delší.
 
  • 25l až 75l - nižší třída, vhodné pro tryskání disků kol, rámů od motocyklů, odlitky a další menší díly. Ideální také pro odstraňování zašlé špíny z kamene, cihel a další jako je strukturování dřeva apod. Maximální výkonnost - 20 m2/hod.

 

  • Délka pracovního cyklu 15 - 30 min.
DBS 25
  • 75l - 200l - střední třída, ideální pro tryskání konstrukcí, mostů, lávek a nádrží. Dále lze čistit či upravovat betonové, cihlové, kamenné a dřevěné prvky. Výkonnost - 37 m2/hod

 

  • Délka pracovního cyklu 30 - 60 min.
IMG_1354_100rc
  • 300l až 1000l - vyšší třída, pro odstraňování hrubých nečistot s maximálním výkonem a to až - 80 m2/hod. Tyto zařízení mohou obsluhovat až dvě osoby!. Ideální pro tryskání velkých mostů, chladících věží apod.

 

  • Délka pracovní cyklus 60 - 300min.
BlastcorBM-1000RC1

 

Velikost tryskací kabiny se vždy určuje rozměrem upravovaného dílu. Vždy je nutné brát v úvahu nejen velikost vnitřního prostoru ale také prostup do kabiny. Nabízíme kabiny s otevíráním dveří z přední strany nebo z boku. Dále nabízíme otočné stoly pro lepší manipulaci s těžkými a neforemnými díly.
 

 

 

ecosb

      Otevírání z přední strany

 

CAB-110PD, CAB-135PD_1

               Otevírání z boku

 

Chcete aby tryskání probíhalo „bezprašně“??

Zařízení si lze zvolit takové, aby bylo pro okolí takřka bezprašné. Naše společnost nabízí mobilní tryskací jednotky Dustless Blasting pro tryskání s vlhčeným pískem, mobilní zařízení s odsáváním nebo kabiny pro tryskání s příměsy vody.
 
Jak vzniká prach
 
Při tryskání se abrazivní materiál roztříští a rozpadá se na menší částice. Nejmenší dílčí částice postrádají svoji hmotnost aby sestoupily na zem a rozptylují se do okolí. Všechny tryskací zařízení pracující za normálních podmínek, vytvářejí prach a to bez ohledu na technologii.
 
Studie kvality ovzduší prokázaly, že nejúčinnější tryskací stroje potlačují ne více než 92% vzniklého prachu při suchém pískování. Výrobci, kteří tvrdí, že je jejich zařízení pracuje "bezprašně", mohou být jejich informace zavádějící.
 
 

Mezi nejúčinnější a velmi variabilní zařízení patří Dustless Blasting, ve kterém je 100% smícháno abrazivo společně s vodou.

 

Princip přisávání směsi (abraziva a vody) zajišťuje spolehlivý chod při tryskání. Zrnko písku je 100% vlhké a při tryskání nedochází k prašnosti.

 

Více o zařízení Dustless Blasting - v sekci mobilní tryskání.
DB500_large
Mobilní tryskací zařízení s vlastním odsáváním disponuje výkonným odsáváním se zpětnou recyklací abrazivního materiálu. Tryska je vedená středem odsávacího koše který obsahuje kartáč pro minimalizaci úniku prachu.
 
Vhodné převážně pro tryskání větších ploch.
 
 
Více o zařízení s odsáváním - v sekci mobilní tryskání.
hsp_20
Tryskací kabiny neboli boxy s příměsí vody ještě více minimalizují prašnost při tryskání než klasické tryskací kabiny. Kapalina (voda) poháněna čerpadlem distribuuje abrazivní materiál a zároveň ho ochlazuje. Je tak zajištěna maximální šetrnost při tryskání.
Pro další výhody a informace o zařízení v sekci mobilní tryskání
vodní kabina Tryton
 
 
Každý zákazník má různé nároky, které jsou však normální a pro nás jsou přínosem. Je vždy velmi náročné doporučit ideální zařízení tak aby splňilo Vaše očekávání. Neváhejte se proto obrátit na naše odborníky, kteří Vám rádi poradí a zvolí ideální zařízení.