Úprava stlačeného vzduchu

dryers_rdx_1

Úprava stlačeného vzduchu je jednou z nejdůležitějších součástí provozu vzduchového kompresoru. Kondenzační či adsorbční sušička, cyklónový odlučovač a filtry spolehlivě odstraňují kondenzát a nečistoty ze stlačeného vzduchu. Je tím zajištěný spolehlivý provoz a dlouhá životnost zařízení připojených na stlačený vzduch.

Schéma celého systému pro úpravu stlačeného vzduchu

 

1 - Kompresor
2 - Dochlazovač
3 - Separátor
4 - Tlaková nádoba
5 - Hrubý filtr
6 - Sušička vzduchu
7 - Jemný filtr
8 - Filtr pro odstraňování oleje
9 - Filtr s aktivním uhlím
10 - Odlučovač oleje a kondenzátu

 

comprag-АіР-Термо

 

 

Zařízení a ostatní prvky pro úpravu stlačeného vzduchu

Kondenzační sušička vzduchu

Efektivita práce kompresoru je významně ovlivněna kvalitou stlačeného vzduchu. Pro snížení vlhkosti stlačeného vzduchu se používají sušiče. Nejběžnějším druhem jsou vymrazovací, též kondenzační sušiče vzduchu, vysušující vzduch maximálně na tlakový rosný bod +3 °C. Pro řadu aplikací, například pro lakovny, je vysušení tlakového vzduchu na tlakový rosný bod +3 °C nedostačující. Vyššího stupně vysušení lze dosáhnout při použití adsorpčních sušičů, které jsou nejúčinnější.

 

2rdx

 

Princip

Teplý stlačený vzduch vstupuje do systému výparníku 2, kde se dostává do nepřímého kontaktu s chladivem. Sníží se zde jeho teplota pod rosný bod, čímž dojde k masivní kondenzaci vody. Ta je odloučena pomocí cyklónového odlučovače a odpouštěna pomocí elektrického ventilu 7. Před opětovným vstupem do kompresoru 1 se ohřáté médium ochladí pomocí ventilátoru.
RDX 04-77

 

 

Adsorbční sušička vzduchu

 

je velice účinným zařízením pro odstraňování vlhkosti ze stlačeného vzduchu. S ní může být udržován tlakový rosný bod i při -40 ° C za konstantního tlaku. Sušička může být instalována ve venkovních prostorech. Využití nalezne v potravinářství, chemickém a farmaceutickém průmyslu s velmi vysokými požadavky na suchý vzduch.
ADX uprava

 

Princip

Adsorpční sušičky obsahují dva stojaté sloupce naplněné adsorpčním materiálem,řídící jednotku s ukazatelem tlaku, mechanických částí a potřebných filtrů. K adsorpci pod tlakem dochází v prvním sloupci, zatímco druhý sloupec regeneruje za použití části již vysušeného vzduchu, kterým je protlačován a odvětráván do okolí.
Přepínání mezi sloupci a časem regenerace je řízeno elektronicky s 10 minutovým střídavým cyklem.

file

 

 

Mobilní dochlazovače a filtry CK

V případech kdy není možné připojení elektrické energie, nebo je kondenzační či adsorbční sušička příliš složitá, jsou mobilní dochlazovače nebo CK filtry ideálním řešením. Nevyžadují složitý servis, vydrží hrubší zacházení a pracují pouze mechanicky (bez. el. proudu). Většinou jsou instalované na rámu s průmyslovými koly pro lepší mobilitu, nebo na podstavci pro jednoduché nakládání vysokozdvižným vozíkem.

 811538

        CK filtr

main4

   Mobilní dochlazovač ACE/ ACP

 

 

 

Stále váháte zda je pro Vás sušička vzduchu nutná??
Kompresor s kapacitou 10 m3/min při 85% vlhkosti, teplotě 30°C a tlaku 7 bar vyprodukuje za 8 hodinu provozu až 40 litrů kondenzátu.
Veškerý kondenzát prochází skrze zařízení nebo nářadí,kdy se velmi rychle zkracuje jeho životnost, či životnost náhradních dílů. Investice do úpravny vzduchu se rozhodně vyplatí a brzy se Vám vrátí.

 

 

Filtrace

Poskytuje spolehlivé a cenově výhodné řešení pro úpravu stlačeného vzduchu.
Hliníkové tělo práškově lakované žlutou barvou a závitové připojení s vnitřními trubkovými závity.

 

9465253a986bf709a19354530569ba84

 

Filtrační patrony se časem znečistí natolik, že je nutná jejich výměna. K měření opotřebení filtrací využíváme indikace zanesení a nebo diferenční manometry.
146901422431_newsleft

 

Široká nabídka filtračních patron pro odstranění hrubých či jemných částic, olejů nebo vložky s aktivním uhlím. Filtry se dají instalovat takřka do každého provozu s individuálním požadavkem na kvalitu vzduchu.
Díky filtrům je možné eliminovat prachové a olejové částice až na stupeň 0,01 μm a na úroveň zbytkového oleje 0,01 mg/m3. Námi dodávané filtry Comprag AF zajišťují maximální čistotu vzduchu dle normy 8573-1:2010.
ISO 8573 se skládá z devíti částí, přičemž 1. část stanovuje třídy čistoty. Další části (2-9) stanovují zkušební metody měření jednotlivých druhů znečištění ve stlačeném vzduchu

 CF_line_P.jpgCF_line_R.jpgCF_line_M.jpgCF_line_S.jpgCF_line_A.jpg

 

Zařízení německé továrny Comprag, disponuje širokou škálou technologií pro vysušování a čištění stlačeného vzduchu z oleje a nečistot. V roce 2014 společnost COMPRAG vyvinula a úspěšně použila nové návrhy odvlhčovačů. Standardní vybavení zahrnuje velmi spolehlivé prvky, které poskytují vynikající výkon.

 
Nabízíme následující typy zařízení pro úpravu stlačeného vzduchu..

  • Sušičky vzduchu RDX
  • Adsorbční sušičky Comprag ADX
  • Odpouštěče TD
  • Cyklónové odlučovače AS
  • Průmyslovou filtraci AF