Vodní tryskací kabina Aquablast 915 - VIXEN

 
  • Profesionální kabina pro vodní tryskání
  • Kapacita tryskacích médií 25kg
  • Rozměry kabiny 915 x 880 x 1891mm
  • Kapacita vodní jímky 50l.
Dostupnost Na dotaz
462 701,94 Kč / ks
382 398,30 Kč bez DPH
   
Kód produktu TZ-127
Značka Vixen
Webová stránka značky vixen.co.uk/
Kategorie Vodní
 

Aquablast 915 je nejmenší tryskací kabina z nabídky standardních modelů Vixen a je určena pro mokré tryskání. Kabina se využívá pro odmašťování, matování a tryskání dílů o rozměru 600 x 600mm. Tyto kabiny Vám poskytnou dokonalou alternativu k suchému tryskání, což je bezprašný proces s měkčí povrchovou úpravou, který v kosmetických aplikacích udržuje komponenty déle čistší. 

Jedná se o inovovaný způsob tryskání, kdy je tryskací médium unášeno vodou, nikoliv stlačeným vzduchem. Pro distribuci suspenze voda/ médium je využito bezúdržbové polyuretanové čerpadlo, které vytváří dostatečný a kontinuální tlak, který lze nastavovat.

Suche tryskani Ostrohranná tryskací média, která po dopadu směřují pod úhlem 90°, zanechávají velmi hrubý povrch, který je náchylný na omak. Tryskání těmito abrazivy je velmi agresivní.
Kulatá abraziva neboli granuláty směřují po dopadu stejně jako ostrohranná media, tedy pod úhlem 90°. Struktura povrchu je narušena a materiál je pozvolna roztahován (peening). Materiál je nenávratně poškozen. Suche tryskani 2
Mokre tryskani Třetí obrázek ukazuje jemnější, ale stejně účinnou metodu tryskání s vodou. Úhel média je díky vodě změněn a abrazivo se pohybuje (klouže) po povrchu, což vytváří lapovací efekt. Povrch je rovnoměrný saténový / leštěný.


 

Tryskání může probíhat neustále, jelikož se suspenze po použití shromažďuje u čerpadla umístěného ve spodní části kabiny (jímky). Jemné rozdrcené médium a další nečistoty jsou přiváděny přes přepad do sedimentačního filtru umístěného v zadní části tryskacího stroje. Pro efektivnější tryskání je do pistole přiveden stlačený vzduch, který urychlí proud média.

 

Tlakové/ injektorové tryskání vs. vodní tryskání VIXEN.

Vodní tryskání zanechává povrch saténový (není nutná další povrchová úprava jako je omílání apod.)

rozdil po piskovani

 

Kabiny jsou standardně dodávány s malým okruhem, tedy znečištěná voda je odpouštěna do kanalizace a dopouštěna je nová čistá voda z vodovodního řádu. Za příplatek je možné zakoupit uzavřený okruh, kdy je voda čištěna a opětovně využívána.

 

Proč vodní tryskací kabiny? a jaké jsou její hlavní výhody??.

  • Jedná o jedno nejšetrnějších metod odstranění nežádoucích vrstev
  • Nízké provozní náklady (odpadají požadavky na vysoký průtok stlačeného vzduchu)
  • Voda vyplavuje nečistoty a tryskání je tak účinnější
  • Povrch je okamžité ochráněn - pasivován (v případě použití inhibitoru)

 

Mokré kabiny Aquablast® jsou vyrobeny z nerezové oceli a jsou k dispozici ve třech různých velikostech, modely: 915, 1215 a 1515. Vixen Vám však navíc nabízí možnost vlastnit zcela vlastní model, který je navržen tak, aby vyhovoval potřebám Vaší společnosti.

Hmotnost 320 kg
Šířka 915 mm
Hloubka 720 mm
Výška 873 mm
Hmotnost 320 kg

Ukázka VIXEN


Ukázka VIXEN


Ukázka VIXEN (Tlakové tryskání vs Vodní tryskání)


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

 

 

vixen logo

 

 

Vixen je přední světový specialista
ve vývoji a výrobě strojů používaných v
povrchových úpravách.Vyrábí stroje vhodné
pro široké spektrum různých aplikací a
všechny jsou vyráběny v nejmodernější
továrně na severovýchodě Anglie.
vixen hala

 

Společnost Vixen, založená v roce 1990. Těší neustálému růstu a vybudovala si reputaci předního jména v průmyslu povrchových úprav, která dodává stroje zákazníkům po celém Spojeném království i po celém světě. Vixen má zavedenou zákaznickou základnu ve výrobním, leteckém a strojírenském průmyslu a její úspěch může být založen na mnoha vlastnostech