Tip Efekt lupa
 • 1 z 2
 

Tryskací zařízení Dustless Blasting DB500

 
 • Objem jednotky 135l.
 • Maximální tlak 10 bar
 • Doba tryskání při plném naplnění 60 min.
Dostupnost Na dotaz
286 770 Kč / ks
237 000 Kč bez DPH
   
Kód produktu TZ-104
Značka Dustless Blasting
Webová stránka značky dustlessblasting.com/
Kategorie Tlakové s vodou
 
Mobilní pískovací zařízení Dustless Blasting DB500 pro tryskání směsí vody a abrazivního materiálu. Využívá se převážně pro čištění na místech kde je nutné minimalizovat prašnost jako jsou centra měst, nádraží atd. Jednotka je velmi variabilní, lze ji nastavit jak pro odstraňování silných vrtev rzi a barev tak pro šetrné tryskání historických objektů jako jsou sochy, balustrády, portály atd. Jako tryskací médium lze použít jakýkoliv materiál, který neplave na hladině a to vlhký nebo mokrý.
Pískovačka Dustless Blasting a její ovládání je zajištěno pomocí pneumatického ventilu, který se jednoduše ovládá na dálku a to kleštěmi u obsluhy. Spínací kleště jsou pro lepší kontrolu umístěny na hadici u trysky. Tento způsob ovládání šetří provozní náklady až o 30%. Regulátorem tlaku, který je součástí každé jednotky Dustless se reguluje množství stlačeného vzduchu, kdy se hodnota nastaveného tlaku zobrazuje na manometru.

Pískování s vodou Dustless Blasting DB 500

DB800-dustless-blasting-machine

 

Princip Dustless Blasting zařízení:
Do jednotky se doplní požadované množství vody, abraziva a případně také inhibitoru koroze, který doporučujeme. Po uzavření nádoby se stlačí hlavní ruční páka a pomocí regulačního šroubu se nastaví množství přisávané směsi do vzduchu. Spínacími kleštěmi u trysky se spustí proces tryskání, který lze v průběhu prací kdykoliv přerušit. Vibrační pneumatický motor na vnější stěně nádoby, zajištuje plynulý a bezproblémový chod jednotky

Mezi hlavní výhody patří:
 • Možnost doplňovat mokrý písek (odpadají tak náklady na dražší sušený písek)
 • Není nutná dochlazovací, kondenzační a jiná jednotka pro odstraňování vlhkosti. Připojení je možné přímo z kompresoru.
 • Zařízení je velmi šetrné k povrchům kdy nedochází k zahřátí tryskaných ploch (jak bývá u klasických tlakových zařízení).  Voda, která obaluje zrno písku funguje jako chladivo. Řeší tak problém převážně u tryskání historických vozů kdy větší čištěné plochy podléhají nenávratné deformaci.
 
Inhibitor koroze:
Při tryskání vlhčeným pískem doporučujeme využívat inhibitor koroze, který naleznete v naší nabídce. Inhibitor zabraňuje vzniku korozi po otryskání a oxidaci u prvků z lehkých slitin.
 
Použité tryskací materiály:
 • Struska
 • Korund
 • Granát
 • Karbid křemíku
 
Při dodávce obdržíte certifikát a rovněž lze dohodnout zaškolení, zprovoznění jednotky atd.
Součástí zařízení je:
tlaková nádoba 135l.
pneumatický ventil
hadice dálkového ovládání 15m.
hadice tryskací 15m.
ovládací kleště
nálevka
manometr 2x
Hmotnost 167 kg
Pracovní tlak 2 do 10 bar
Velikost zrna (abraziva) 0,15 - 0,40 mm
Délka tryskání na jedno naplnění 30 min
Průměr TC trysky 1,00-1,18 mm
Šířka 914 mm
Hloubka 1016 mm
Výška 1397 mm
Hmotnost 167 kg

Dustless blasting v praxi


Dustless blasting v praxi


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Dustles uvod

 

DB500_large

MMLJ začal v roce 1941 se zavedením firmy Sanstorm, kterou vytvořil F.H. Roselle. Od té doby jsme vytvořili dvě další řady abrazivních tryskacích strojů, Soda Blast Systems a revoluční Dustless Blaster.

Veškerá výroba byla zpracována v naší společnosti v Houstonu v Texasu. Pokračujeme ve zdokonalování a zefektivnění výroby, abychom zajistili, že naše stroje udržují vysokou úroveň kvality a spolehlivosti, kterou naši zákazníci očekávají.

DB800_large