• 1 z 4
 

Šroubový kompresor COMPRAG AV-3008

 
  • Maximální průtok 4,7 m3/min
  • Elektromotor 30kW
  • Maximální pracovní tlak 8 bar
  • Frekvenční měnič
Dostupnost Na dotaz
284 564,17 Kč / ks
235 177 Kč bez DPH
   
Kód produktu KP-422
Značka Comprag
Webová stránka značky comprag.com/en/
Kategorie Řada AV (frekvenční měnič)
 

Profesionální šroubový kompresor Comprag AV s regulací otáček je nejefektivnějším řešením v oblasti dodávek stlačeného vzduchu.

Kompresor řady AV je vybaven frekvenčním měničem pro nepřetržitou regulaci výkonu kompresoru podle aktuálních požadavků na stlačený vzduch. Kompresor dodává požadované množství stlačeného vzduchu při konstantním pracovním tlaku a spotřebovává pouze tolik elektrické energie, kolik je potřeba stlačeného vzduchu. Tento režim provozu zajišťuje maximální úspory energie.

Konvenční šroubové kompresory nejsou schopny přepínat mezi provozními cykly přesně podle aktuální potřeby stlačeného vzduchu. Běžné šroubové kompresory spotřebovávají konstantní množství elektrické energie neustálým přepínáním mezi cykly zatížení a cykly bez zatížení.

Kompresory řízené frekvenčním měničem šetří spotřebu elektřiny o 25%.

Kompresor ABCD Bez textu

(A)Kolečko 4

Ovládání v-Log

Profesionální ovládání v-log řídí automatický režim kompresoru. Kromě toho  poskytuje operátorovi všechny důležité informace o průběhu procesu, jako je teplota, provozní tlak, doba trvání procesu atd. Umožňuje také kombinovat několik kompresorů v jednom systému a ovládat je externě.

(B)Kolečko 1

Spolehlivý elektromotor

Kompresory řady AV jsou vybaveny kvalitními motory s vysokým koeficientem účinnosti. Motory nejsou přetěžovány a mají energetickou rezervu a tepelnou ochranu motoru. Jsou vybaveny ložisky předních výrobců. 

(C)Kolečko 2

Šroubový element

Šroubový blok vyroben nejmodernějšími technologiemi. Když se šroubovice otáčí proti sobě, směs vzduchu a oleje pod vlivem nadměrného tlaku vyplňuje mezery mezi sebou. Je tak zajištěna dlouhá životnost, jelikož se mezi sebou
nedotýkají.

(D)Kolečko 3

Efektivní separace vzduch/olej

Většina oleje je oddělena odstředivou nebo gravitační silou v separátoru. Zbývající olej se shromažďuje ve vysoce kvalitním odlučovači vzduch - olej. Množství zbytkového oleje na výstupu není vyšší než 3 mg / m3.

 

 

Graf2 - Hotovo

Provoz kompresoru s řízením frekvence:

Spotřeba stlačeného vzduchu vede ke změně současného tlaku systému v potrubí stlačeného vzduchu. Senzor tlaku instalovaný v kompresoru detekuje změnu tlaku v systému a pošle odpovídající signál do ovládání kompresoru. Prostřednictvím měniče kmitočtu nastavuje regulátor rychlost elektromotoru, která odpovídá požadovanému výkonu kompresoru. Tímto způsobem je tlak v systému stlačeného vzduchu udržován na konstantní hodnotě.

Kromě toho měnič kmitočtu umožňuje při spouštění kompresoru velmi nízké startovací proudy. To má pozitivní vliv na životnost elektromotoru a elektrického systému.

 

Graf3 - Hotovo

Hlavní výhody:

  • reguluje množství spotřebované vstupní energie tím, že mění neustále rychlost motoru v závislosti na požadovaném množství vyrobeného vzduchu.
  • dodává konstantní tlak s přesností ±0,1 bar
  • maximální tlak je nižší - výrazná úspora elektrické energie
  • není potřebná tlaková nádoba se zásobou vzduchu, popř. může být výrazně menší
Hmotnost 725 kg
Maximální pracovní tlak, bar 8
Elektromotor. kW 30
Objem nádoby, litry -
Výkonnost, m3/min 4,7
Napětí, fáze-V-Hz 3/400/50
Hlučnost dB 72
Výška, mm 1500
Hloubka, mm 1000
Šířka,mm 1400
Závitové připojení 1 1/4 "
Hmotnost 725 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

 

Společnost Comprag GmbH má více než dvacet let zkušeností s výrobou vzduchových kompresorů, zařízení pro přípravu stlačeného vzduchu, tlakových nádob, pneumatických demoličních nástrojů, brusných trhacích a postřikovacích zařízení.

Výrobní závody a plnohodnotná výrobní linka umožňují realizovat plné výrobní cykly a průběžně rozšiřovat sortiment výrobků.

 

Kompresorový olej Pneumatické zbíječky Testování kompresorů Výroba kompresorů

 

Výrobky Comprag se prodávají ve více než 50 zemích po celém světě prostřednictvím distribuční sítě.