Tip Efekt lupa
 

Vakuový systém VAC-5 - Contracor

 
  • Vakuový sběr a čištění abraziva
  • Kompatibilita s tryskacími stroji Contracor 200l.
  • Výkon až 4 tuny za hodinu
Dostupnost Na dotaz
272 600,66 Kč / ks
225 289,80 Kč bez DPH
   
Kód produktu TZ-109
Značka Contracor
Webová stránka značky contracor.de/
Kategorie Odsávání a recyklace
 

Vakuový systém VAC-5 je soubor zařízení, který slouží k opětovnému získávání tryskacího média. Opětovné používání abrazivních materiálů šetří provozní náklady a tryskání je efektivní a ekonomické. Zařízení umožňuje zrecyklovat až 4 tuny za hodinu a to i při délce 10 metrů. Navzdory vysokému výkonu je zařízení kompaktní a díky své malé velikosti nabízí velmi vysokou flexibilitu.

Jak systém pracuje:

Použitý tryskací materiál je skrze násypku nebo hubici nasáván do kaskádového separátoru umístěného na tryskací jednotce. V separátoru jsou odděleny jemné a hrubé nečistoty od tryskacího média. Abrazivní médium propadává zpět do tryskací jednotky a jemné nečistoty jsou zachytávány pomocí filtrů uvnitř odsávání - vakuu. Hrubé nečistoty se shromažďují v šuplíku uvnitř separátoru a lze jej po vypnutí zařízení vyjmout a vysypat.

Co systém VAC-5 obsahuje:

vac-5

Výkonné odsávání - vakuum

Jedná se o klíčovou součást systému, která vytváří podtlak v celém vedení a to od nasávací trysky až po ventilátor. Vakuum je vybaveno filtračními vložkami, které jsou opatřeny oklepem (automatickým pulzním čištěním). Součástí je mimo jiné také el. ovládaný panel, zásobník pro jemné částice, dvířka pro kontrolu znečištění filtrů a to vše instalované na pojízdném podstavci.

Kaskádový odlučovač - separátor

Slouží pro oddělení jemných a hrubých nečistot od abrazivního materiálu. Abrazivní materiál po nasátí a oddělení nečistot, propadává zpět do tryskacího kotle. Kaskádový separátor lze instalovat na jednotky Contracor, typu 200 RC a RCS.

Nasávací tryska (násypka/ hubice)

Tryskací médium lze nasávat pomocí hubice (podobné jako u vysavače) nebo jej lze doplňovat do násypky umístěné většinou v zemi uvnitř boxu. Součástí jsou odsávací odolné hadice Gitterost.

 

Součástí není tryskací jednotka!

 

Zařízení může být použito v kombinaci s automatickým podlahovým hrabicovým dopravníkem.

 

Výhody zařízení VAC-5

  • Zařízení může být využíváno pro stacionární tryskání uvnitř boxu ale také pro mobilní tryskání (pomocí odsávácí hubice)
  • Výkon až 4 tuny za hodinu
  • Možné využít tryskací média - balotina, korund, karbid křemíku ale také ocelová drť
  • Nízká spotřeba elektrické energie

 

Hmotnost 420 kg
Hmotnost 420 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Contracor GmbH, člen skupiny Comprag, má více než dvacet let zkušeností s pískováním a zařízením na výrobu stlačeného vzduchu.

Naše vlastní výrobní zařízení a plně vybavená výrobní linka umožňují realizaci kompletních výrobních cyklů a neustálé rozšiřování sortimentu našich výrobků.

 

Produkty společnosti Contracor GmbH jsou prodávány prostřednictvím distribuční sítě ve více než 50 zemích světa. 

 

Značky a trhy

Skupina Comprag je zastoupena dvěma značkami Comprag® a Contracor®. Každá značka má své vlastní zaměření a samostatnou řadu produktů.